Môj príbeh

Úvod O nás

 

Zuzana Halienková

mentorka, koučka, lektorka 

Môj príbeh

Mala som 15 rokov a povedala som si, že chcem pracovať v banke. Ak sa ma niekto spýtal čo budem robiť keď dokončím školu, tak moja odpoveď bola jednoznačná. Banka, pôjdem v kostýme a lodičkách, budem vybavovať klientov, budem úspešná.
Skončila som školu a poslala som si životopis do bánk, a viete čo sa stalo? Áno prijali ma. Mne sa splnil sen a začala som pacovať v banke. Od pracovníčky na hlavnej pokladni, cez predajcu som sa vypracovala až na riaditeľku pobočky. Splnil sa mi sen, zarábala som peniaze, kúpila si byt a auto, robila som čo ma bavilo, pracovala som s ľuďmi, presviedčanie, počúvanie, motivácia a vysvetľovanie boli mojou každodennou súčasťou, rozvíjala som seba, svoje zručnosti. Chodila som na rôzne školenia a zdokonaľovala som sa v praxi. Na pozícií manažéra som sa venovala koučingu a rozvoju obchodníkov ako osloviť, nájsť klienta, ako ho udržať a na druhej strane som spolu s obchodníkmi riešila ako si oni majú nastaviť cieľ, ako ho dosiahnuť, ako nájsť vnútornú silu a motiváciu. Vymýšľala som pre nich rôzne techniky a tréningy „ako na to“ aby boli sami angažovaní a úspešní. Bolo úžasné pozorovať ako sa im darí, ako sa posúvajú a rozvíjajú svoje zručnosti. Malo to aj druhú stranu mince a to bolo málo času na seba, svoju rodinu, kamaráti ma prestali volať na stretnutia, pretože som ich aj tak nestíhala, pretože som žila prácou, venovala som jej 10 hodín denne, uvedomovala som si, že ma to vyčerpáva a postupne prichádzali v práci aj náročnejšie chvíle a problémy, no všetko sa dalo vydržať, všetko muselo počkať, veď toto bol môj život, moja vysnívaná práca. No ako to už v živote chodí, prišiel jún 2016, a stalo sa to, čo si nikto nechce prežiť. Jednoduchá veta, ďakujeme ale už s vami nerátame. Skončila moja banková éra, ktorá trvala 20 rokov.
Čo už, stalo sa a ja som mala dve možnosti. Buď sa mi zrúti svet a ja budem plakať do vankúša, alebo to prijmem ako výzvu a postavím sa k tejto situácií čelom. Vybrala som si tú druhú možnosť. Nasledujúceho pol roka som oddychovala, a počas toho obdobia som si usporiadala myšlienky a zvažovala čo budem robiť. Tešila som sa pretože chodili pracovné ponuky. Nakoniec som sa rozhodla inak, prijala som zodpovednosť, a aj napriek obavám som si postavila hlavu, pretože som vedela, že už nechcem ísť naspäť, do síce dobre platenej ale časovo viazanej práce. Preto som sa začala venovať sebe, svojim snom, otvorili sa mi možnosti, videla som, že svet nie je čiernobiely, uvedomila som si, že existujú aj iné možnosti, dorobila som si vzdelávanie, ktoré som dlho odkladala a stala som sa certifikovanou koučkou, lektorkou. Dala som dokopy všetko čo som za 24 rokov praxe robila, vedomosti, zručnosti, skúsenosti, a vytvorila „projekt“ Mám úspešný život. Je určený pre všetkých čo sa chcú zdokonaľovať, posúvať, alebo stať úspešnými.
Moje uvedomenie? Ak by sa táto situácia nestala, a nebola som nútená odísť, tak by som bola pravdepodobne stále v banke a venovala som sa rutinnej práci, nebola by som nútená robiť zmenu.
Po oddychu som si založila firmu, venujem sa predajným zručnostiam, pracujem s obchodníkmi ďalej, som pri ich rozvoji, mám možnosť vidieť ako sa chcú rozvíjať, ako im môžem odovzdať to čo som sa ja naučila a znovu robím prácu, ktorá ma baví, živí, a mám svoju voľnosť, čas na seba, rodinu a svojich známych.
A viem, že všetko zlé je na niečo dobré, a každý koniec má svoj nový začiatok, a uvedomila som si, že sa oplatí mať sen a ak k tomu pridám aktivity, tak sa splní.

 

           Zuzana Halienková,

          koučka a lektorka

 

 

 

 

Monika Držiaková

lektorka


 

...a toto je môj príbeh....
Po skončení gymnázia som zistila, že sa musím niekde zamestnať, alebo chodiť do školy ďalej. Škola nevyšla podľa mojich predstáv a tak som posielala svoj životopis všade, kde sa len dalo. Rozmýšľala som, čo vlastne viem a čo vlastne chcem. Ak dostanem svoju šancu, budem sa rozvíjať a zdokonaľovať sama. A naozaj sa tak stalo. Dostala som svoju prvú príležitosť a bol to banka. Síce iba na 6 mesiacov počas zastupovania materskej dovolenky, ale na začiatok to stačilo. Nakoniec som sa zdržala viac, ako 20 rokov.
Prešla rôznymi pozíciami, od práce na back office, cez predajcu na rôznych pozíciách, až po riaditeľku pobočky. A to všetko aj mojím zdokonaľovaním sa, rozvíjaním sa, školeniami, kurzami....
Ďakujem všetkým koučom, lektorom a manažérom, ktorí sa mi venovali
Práca v banke ma celú napĺňala, žila som len pre svoju prácu. Zvykla som si, že byť dobrý obchodník je úplne normálne
Splnil sa mi sen, dosiahla som svoj cieľ
Na pozícii manažéra som učila svojich ľudí všetko to, čo som vedela. Ako byť dobrým obchodníkom, ako si nájsť klienta, ako telefonovať, ako dohodnúť stretnutie, ako predať a nakoniec, ako si klienta aj udržať.
Jednoducho – byť úspešným obchodníkom, mať motiváciu, nájsť cestu a ísť stále vpred a dosiahnuť tak svoj cieľ.
Jedného dňa som z banky odišla, potrebovala som pauzu. Dlho som to ale nevydržala, urobila som si lektorský kurz a naďalej sa venujem obchodu, predaju, rozvoju ľudí, predajným zručnostiam a tak stále robím to, čo ma baví

Monika Držiaková
lektor

 

 

 

Copyright 2018 - 2022 © skoliace-centrum.sk